Avdelningarna

Musikerförbundet består av åtta lokalavdelningar spridda över hela landet. Kontakta Medlemsservice om du osäker på vilken du tillhör.

Avd. Öst

Adress: Alströmergatan 23, 112 47 Stockholm
Telefon: 08-587 060 00
Mejl: avd.ost@musikerforbundet.se

Ordförande: Clara Cleo Cornell
Mejl: clara.cleo.cornell@musikerforbundet.se

Ombud Gotland: Bo Ahlbertz
Mejl: bo.ahlbertz@musikerforbundet.se

Ombud Uppsala: Bo Östen Svensson
Mejl: bo.osten.svensson@telia.com

Arbetsmiljö: Joel Botnen Diamant, regionalt skyddsombud
Mejl: joel.botnen.diamant@musikerforbundet.se

Avd. Dalarna

Postadress: Alströmergatan 23, 112 47 Stockholm
Telefon: 08-587 060 00
Mejl: info@musikerforbundet.se

Avd. Mälardalen

Adress: c/o Franzén, Generalsgatan 20, 602 26 Norrköping
Mejl: avd.malardalen@musikerforbundet.se

Ordförande: Jonas Franzén
Mejl: jonas.franzen@musikerforbundet.se
Telefon: 070-241 77 82

Arbetsmiljö: Ragnar Lindén, regionalt skyddsombud
Mejl: ragnar.linden@musikerforbundet.se

Avd. Väst

Postadress: Olof Palmes Plats 1, 413 04 Göteborg
Besöksadress: Heurlins plats 5, Göteborg
Telefon: 08-587 060 00
Mejl: avd.vast@musikerforbundet.se

Ordförande: Floid Gumbo
Mejl: floid.gumbo@musikerforbundet.se
Telefon: 076-241 39 68

Arbetsmiljö: Ove Gustavsson, regionalt skyddsombud
Mejl: ove.gustavsson@musikerforbundet.se

Avd. Syd

Postadress: Rådmansgatan 23 C, 211 46 Malmö
Telefon: 08-587 060 00
Mejl: avd.syd@musikerforbundet.se

Ordförande: Sami Besic
Mejl:  sami.bes@musikerforbundet.se
Telefon: 073-941 07 58

Arbetsmiljö: Johanna Johnsson, regionalt skyddsombud
Mejl: johanna.johnsson@musikerforbundet.se

Avd. Småland

Postadress: c/o Ferm, Lilla Högaskog 1, 578 94 Aneby
Telefon: 08-587 060 00
Mejl: avd.smaland@musikerforbundet.se

Avd. Mellersta Norrland

Postadress: Östra Långgatan 13 B, 852 36 Sundsvall
Telefon: 060-61 21 39
Mejl: avd.mellerstanorrland@musikerforbundet.se

Ordförande: Jonas Eriksson
Mejl: jonas.eriksson@musikerforbundet.se
Telefon: 070-622 35 97

Arbetsmiljö: Kenneth Högström, regionalt skyddsombud
Mejl: kenneth.hogstrom@musikerforbundet.se

Avd. Norr

Postadress: Åkroksvägen 19, 94494 Jävrebyn
Telefon: 08-587 060 00
Mejl: avd.norr@musikerforbundet.se

Ordförande: Catrin Sjögren
Mejl: catrin.sjogren@musikerforbundet.se
Telefon: 070-694 90 16

Arbetsmiljö: Catrin Sjögren, regionalt skyddsombud
Mejl: catrin.sjogren@musikerforbundet.se