Kansliet



Jan Granvik
Förbundsordförande
Mobil: 070-736 52 61
jan.granvik@musikerforbundet.se


Per Herrey
Förbundsjurist
Mobil: 070-142 83 30
per.herrey@musikerforbundet.se


Gill Belander
Ekonomiansvarig
Tel: 08-587 060 19
gill.belander@musikerforbundet.se




Thomas Bjelkerud
Avtalssekreterare
Mobil: 070-248 40 77
thomas.bjelkerud@musikerforbundet.se


Lars Andrén
Avtalsservice
Mobil: 070-595 05 65
lars.andren@musikerforbundet.se


Christina Wiksten
Försäkringshandläggare
christina.wiksten@musikerforbundet.se




Tommy Elmqvist
Medlemsservice
Tel: 060-61 21 39/070-578 96 96
tommy.elmqvist@musikerforbundet.se


Kenneth Högström
Medlemsservice
Tel: 060-17 65 26/070-694 49 29
kenneth.hogstrom@musikerforbundet.se


Anna Holmström
Kommunikatör
Mobil: 070-433 29 36
anna.holmstrom@musikerforbundet.se




Rune Liedström
Annonsansvarig, Medlemsservice
Tel: 031-774 29 38/070-551 14 24
rune.liedstrom@musikerforbundet.se


Özgün Emre Sorkun
International development and cooperation projects
Mobil: 0046-764 21 44 82
emre.sorkun@musikerforbundet.se


Mattias Qvarsell
Ansvarig för Arbetsmiljöenheten och International development and cooperation projects
Mobil: 072-076 89 15
mattias.qvarsell@musikerforbundet.se




Bo Ahlbertz
Arbetsmiljö
Mobil: 072-077 82 31
bo.ahlbertz@musikerforbundet.se


Buster Blaesild
Filmproduktion och regionalt skyddsombud
Mobil: 072-077 40 13
buster.blaesild@musikerforbundet.se